normy spotřeby oleje Fabia 1.4 16V

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

gal

normy spotřeby oleje Fabia 1.4 16V

Příspěvek od gal »

Zdravím, poradíte mi, kde lze zjistit jaká je norma pro spotřebu oleje u Fabie 1.4 16V (r.v. 2000). Na každých 1300km dolévám cca 1l a zdá se mi to příliš. díky Gal
modelář

Příspěvek od modelář »

Sice neznám přesný údaj konkrétně pro tento motor, ale maximální hranice přípůstné spotřeby oleje, která je výrobci obvykle deklarována jako ještě "v normě", se pohybuje od 0,7 až po 1,0 l/1000 km. Tedy 1 litr na 1300 km by podle toho měl být ještě v rámci normy. Jinými slovy: daná spotřeba nazakládá důvod pro reklamaci.
Uživatelský avatar
iweck
Příspěvky: 11
Registrován: pon lis 09, 2009 22:02

Příspěvek od iweck »

Jo, taky mi žere Fabia, i když 1.2. HTP, cca 1L oleje na 1000 km. Nic s tím nenaděláš, protože to je v "normě". Můj servisák mi řekl, že je podstatně levnější dolévat než něco dělat s motorem. Navíc HTP je tedy pěkný šunt. Už bych to takového motoru nikdy nešel.
Škoda Felicia 1.3 GLX Combi > Škoda Fabia 1.2 HTP Combi > Ford Focus 1.6 Combi Trend +
Moja

Příspěvek od Moja »

Auta koncernu jsou všechny šunt! :lol: :lol: Mám auto starý 12let s 250000Km na hrbu a má dokonce původní turbo a na 12000Km si vezme tak možná 3dcl.Olej dávám vždy po horní rysku a při výměně je tak asi 4mm pod horní ryskou. :wink:
Uživatelský avatar
iweck
Příspěvky: 11
Registrován: pon lis 09, 2009 22:02

Příspěvek od iweck »

Když jsem měl Felicii 1.3, tak jsem měl také spotřebu oleje po 15 000 km tak 2 mm na rysce. O oleji jsem nic nepotřeboval vědět, ani jsem nevěděl. Spokojenost. S Fabií 1.2 HTP mám samé problémy a díky žravosti oleje se ze mne musel stát "tribotechnik" :D
Škoda Felicia 1.3 GLX Combi > Škoda Fabia 1.2 HTP Combi > Ford Focus 1.6 Combi Trend +
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Pedro »

To je dost volná norma. favouš 136 mi kdysi bral do 1L/10000km a výměna,takže bez dolití. Měl jsem ho od 20000-80000km. Proti předcházející š120 to byl šílenej rozdíl díky přesnějšímu zpracování,materialům a asi hlavně bimetalům. Nechápu proč relativně nová HTP může brát tolik.Aut jsem měl hafo ale žádný nemělo tak mizivou sp.oleje jako tohle fávo+shell 10w-40. Na začátku 90 let.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Moja píše:Auta koncernu jsou všechny šunt! :lol: :lol: Mám auto starý 12let s 250000Km na hrbu a má dokonce původní turbo a na 12000Km si vezme tak možná 3dcl.Olej dávám vždy po horní rysku a při výměně je tak asi 4mm pod horní ryskou. :wink:
Ale také asi používáš pořádný olej a včas měníš, ani Fabie nežerou olej, když se o motor řádně staráš.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pánové, kolik máte na těch Fabkách natočeno, jaký olej používáte a jak často měníte? Za jakých podmínek je vůz provozován?
Uživatelský avatar
iweck
Příspěvky: 11
Registrován: pon lis 09, 2009 22:02

Příspěvek od iweck »

:) Dokonce měním po 7 500 km, ale dá se spolehnout na poctivost značkových servisáků? Myslím, že nedá! :cry: Jsem rád, že mám svého dvorního servisáka, kterému mohu věřit. Ale trvalo mi to, než jsem na to přišel a dal vale značkovým servisům!
Škoda Felicia 1.3 GLX Combi > Škoda Fabia 1.2 HTP Combi > Ford Focus 1.6 Combi Trend +
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

iweck píše::) Dokonce měním po 7 500 km, ale dá se spolehnout na poctivost značkových servisáků? Myslím, že nedá! :cry: Jsem rád, že mám svého dvorního servisáka, kterému mohu věřit. Ale trvalo mi to, než jsem na to přišel a dal vale značkovým servisům!
Kupovals auto nové nebo starší?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ano nemohu jinak než souhlasit.....měl jsem služební HTP a je to naprosto otřesný motor :!: absolutně bez výkonu a ještě zmetek :!:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Ano nemohu jinak než souhlasit.....měl jsem služební HTP a je to naprosto otřesný motor :!: absolutně bez výkonu a ještě zmetek :!:
A doma máš jaké auto?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ano je to příšerná motorizace.........je to snad nejhorší motor na světě :lol: když otevřete kapotu tak to vypadá že je tam motůrek z pincka :lol: a ten zvuk je naprosto strašný......HTP ani zadarmo :!:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Doma mám W Passat 2.8 v6 4x4
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Doma mám W Passat 2.8 v6 4x4
No tak to se ti ale vůbec nedivím, nezměnil jsi kvůli tomu zaměstnání :lol:
Odpovědět